Δ΄ ΕΘΝΙΚΗ/4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: Στο παρά ένα η πρώτη ήττα της Δόξας – Αήττητη η Διομήδεια

fanis@xan.gr

Την πρώτη ήττα υπέστη η Δόξα Ξάνθης στο φετινό πρωτάθλημα ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του αγώνα στο Παραλίμνι αφού στάθηκε άτυχη μια και ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια. Αήττητη αντίθετα παρέμεινε η νεοφώτιστη ομάδα της Διομήδειας παραχωρώντας την δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας λευκή ισοπαλία.

Την πρώτη απώλεια βαθμών υπέστη και η πρωτοπόρος Ανακάλυψη στην Κομοτηνή παραχωρώντας ισοπαλία με 1-1 στον τοπικό Σπάρτακο Αγίων Θεοδώρων που έπαιξαν επηρεασμένοι από τον ξαφνικό θάνατο του 48χρονου Γενικού Αρχηγού τους. Την πρώτη του νίκη πέτυχε το Σιδηρόκαστρο περνώντας θριαμβευτικά από την Προσοτσάνη ενώ το σκορ της ημέρας έγινε στην Χρυσούπολη με τον Νέστο να φιλοδωρεί την Ορεστιάδα με μίση ντουζίνα γκολ έχοντας ισορροπία στο σκοράρισμα από τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο, ενώ η Εβρίτικη ομάδα παραμένει χωρίς βαθμό.