Τοπικά ] [ Αθλητικά ] [ Περιφέρεια ] [ Ελλάδα ] [ Κόσμος ] [ Δελτία Τύπου ] [ Εκδηλώσεις ]

Αθλητικά Νέα

ΠΟΛΟ Α2 : Η διαιτησία καταδίκασε τον ΚΟΞ σε ήττα 13-10 από τον ΕΝΟΑ

του Φάνη Καραμπιπέρη
sports@ixanthi.gr

Αυτή την φορά το κολυμβητήριο του Αγίου Κοσμά, δεν έφερε γούρι στον ΚΟΞ που γνώρισε την ήττα από τους Αιγυπτιώτες (ΕΝΟΑ) με σκορ 13-10. Μία νίκη που ήταν δώρο των δύο διαιτητών που έκαναν ότι ήταν δυνατόν για να δώσουν την νίκη στους γηπεδούχους που έκαναν το πιο σημαντικό βήμα για να παραμείνουν στην κατηγορία. Μία παραμονή που ούτως ή άλλως την είχαν εξασφαλισμένη αλλά σίγουρα μία νίκη επί ενός αντιπάλου πολύ ανώτερου μετρά διπλά.

Οι Ξανθιώτες εκτός από το πρώτο 9λεπτο που προηγήθηκαν με δύο γκολ διαφορά στο υπόλοιπο διάστημα βρισκόταν πίσω στο σκορ και ουσιαστικά το ροζ φύλλο αγώνα κρίθηκε στο τελευταίο 9λεπτο όταν έγινε και η τελική διαφορά των τριών γκολ.

Τα γκολ πέτυχαν:

Για τον ΕΝΟΑ (Μαμούρης): Γιαρεμές Γ. 3, Κοντογιώργης – Σπερνοβασίλης από 2, Γκαραγκούνης – Κραββαρίτης – Αδάμης – Μυκονιάτης – Γιαρεμές Π. – Κότης.

Για τον ΚΟΞ, οι: Θεοδωρίδης Π. 3, Κιμινουλάκης – Θεοδωρίδης Χ, Χάνδανος από 2 και Φραγκέδης.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Σπυρόπουλος – Στυλιανίδης Χ.

Τα 9λεπτα: 3-3, 3-2, 4-4, 3-1, (13-10).

ΚΟΞ (Σταμάτωφ): Τουργιόγλου, Φραγκέδης, Κιμινουλάκης, Θεοδωρίδης Χ., Αποστόλου, Χάνδανος, Θεοδόσης, Χρυσονόματος, Θεοδωρίδης Π., Καλαϊτζίδης.

*** Την Τετάρτη είχαμε κανονική αγωνιστική αλλά ο ΚΟΞ δεν κατάφερε να μεταβεί στην Πάτρα και να αγωνιστεί με τον Θρίαμβο, λόγω αναβολής της αεροπορικής πτήσης από Χρυσούπολη για την Αθήνα εξαιτίας ομίχλης τόσο την Τετάρτη όσο και την επόμενη βάσει του κανονισμού αφού δεν υπήρχαν θέσεις στην πτήση.

*** Ως πιθανότερη ημερομηνία διεξαγωγής του φέρεται το ερχόμενο Σάββατο, ενώ την Τετάρτη 23 Μαρτίου έχει ορισθεί να γίνει ο άλλος αγώνας Κέρκυρας – ΚΟΠΙ.

*** Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής, τελευταίας του πρώτου γύρου ήταν: Νηρέας – Άρης 11-6, ΝΟΒΑ – ΚΟΠΙ 9-9, ΟΕΑΝΑΒ – Κέρκυρα 9-13, ΟΠΑΘΑ – Χαλκίδα 7-10, ΟΦΗ – ΕΝΟΑ 13-9.