Δ΄ ΕΘΝΙΚΗ/20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: Μετά τις τεσσάρες ήρθε και η 4η εκτός έδρας νίκη για την Δόξα – Έχασε και στην Αλεξ)πολη ο Απόλλων Διομήδειας

fanis@xan.gr

Τρία στα τρία στο δεύτερο γύρο για την Δόξα Ξάνθης, η οποία μετά τις δύο πρώτες 4άρες θυμήθηκε τον καλό εκτός έδρας εαυτό της και πέρασε μέσα από τον Σπάρτακο Αγίων Θεοδώρων κερδίζοντας με 2-3. Αυτή ήταν η 4η εκτός έδρας φετινή επιτυχία για την ομάδα του Γιώργου Μαραντά και ελπίζει σε καλύτερες μέρες.

Η Ξανθιώτικη ομάδα παρότι βρέθηκε να χάνει μόλις στο 8΄ κατάφερε με δύο γκολ του Τζανέτου και ένα του Λεβέντη να κάνει την ολική επαναφορά και να προηγηθεί με 1-3 με τους γηπεδούχους στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων να γράφουν το τελικό 2-3.

Ένα γκολ ήταν αρκετό στον Εθνικό για να πάρει την νίκη απέναντι στον Απόλλων Διομήδειας. Η Ξανθιώτικη ομάδα πήγε με στόχο να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα αλλά το γκολ στο 26΄ φάνηκε αρκετό να κρίνει την συνάντηση.

Στα άλλα παιχνίδια ξεχώρισε η δεύτερη εκτός έδρας νίκη της αγωνιστικής αυτή της Νιγρίτας μέσα στην Προσοτσάνη, ενώ ο Απόλλων Διομήδειας θα διατηρήσει ελπίδες παραμονής μόνο αν κερδίσει στον αναβληθέντα αγώνα της Τετάρτης στην Θάσο.